Boone County scorers from the Sagamore Conference Meet.

Girls 100-meter dash: 1. Kara Funk (L) 12.88, 2. Hallie Montgomery (L) 12.97, 4. Anaiha Baxter (WB) 13.41, 8. Alyssa Wethington (WB) 13.82.

Girls 200-meter dash: 1. Hallie Montgomery (L) 26.39, 4. Kara Funk (L) 28.24, 6. Anaiha Baxter (WB) 28.79.

Girls 400-meter dash: 2. Summer Stogsdill (L) 1:00.88, 3. Sara Nino (L) 1:02.44.

Girls 800-meter run: 1. Murphy Adams (L) 2:26.23, 4. Abbi Coyle (L) 2:37.08.

Girls 1,600-meter run: 1. Murphy Adams (L) 5:25.40, 3. Abbi Coyle (L) 5:46.53, Sydney Haag (WB) 6:14.57.

Girls 3,200-meter run: 1. Audrey Knoper (WB) 12:01.62, 5. Katie Hasty (L) 13:10.99, 6. Jessica Fischer (L) 12:12.69.

Girls 100-meter hurdles: 8. Kailyn Parker (L) 19.07

Girls 300-meter hurdles: 8. Emma Huse (L) 55.28

Girls 4x100 relay: 1. Lebanon (Summer Stogsdill, Sara Nino, Kara Funk, Hallie Montgomery) 50.88, 6. Western Boone (Maddie Holubik, Alyssa Wethington, Ester Pasolli and Anaiha Baxter) 55.54.

Girls 4x400 relay: 3. Lebanon (Sara Nino, Lizzie Kincaid, Kirstin Byrd), Summer Stogsdill) 4:17.42, 8. Western Boone (Jenna Mahin, Jordan Randolph, Maddie Holubik and Kate Fuesting) 5:06.77.

Girls 4x800 relay: 1. Lebanon (Summer Stogsdill, Lizzie Kincaid, Abbi Coyle and Murphy Adams) 10:28.36, 7. Western Boone (Jordan Randolph, Jenna Mahin, Naomi Reid and Sydney Haag) 11:45.23.

Girls High Jump: 1. Christina Lamb (L) 5-02, 6. Emma Huse (L) 4-08, 7. Alyssa Wethington (WB) 4-08J

Girls Pole Vault: 1. Grace Huckstep (WB) 11-00, 3. Regan Gubera (WB) 7-06.

Girls Long Jump: 4. Sara Nino (L) 14-09.25, 8. Ivy Strahm (L) 13-06.75.

Girls Shot Put: 1. Ashlyn Terrill (L) 37-03, 3. Lyla Barr (L) 32-10.75.

Girls Discus: 1. Ashlyn Terrill (L) 115-06, 5. Emily Richardson (WB) 88-01, 7. Lyla Barr (L) 85-10.

Boys 100-meter dash: 6. John Morgan (L) 11.83, 7. Kruze Washington (WB) 11.85.

Boys 200-meter dash: 8. John Morgan (L) 24.46.

Boys 400-meter dash: 3. Landon Belcher (L) 52.90, 5. J.C. Reese (L) 53.39.

Boys 800-meter run: 1. Garrett Unger (L) 2:02.54, 3. Blake Dukes (WB) 2:04.11, 8. Hunter Smith (L) 2:15.65.

Boys 1,600-meter run: 1. Colton Collier (WB) 4:33.10

Boys 3,200-meter run: 4. Colton Collier (WB) 10:32.77.

Boys 110-meter hurdles: 1. Landon Belcher (L) 15.13, 7. Reese McCoy (L) 18.24, 8. Garrett Neff (WB) 18.70.

Boys 300-meter hurdles: 6. Ben Piper (L) 45.48, 8. Reese McCoy (L) 46.39.

Boys 4x100 relay: 1. Lebanon (Landon Belcher, J.C. Reese, Julio Maldonado, Trevor Winkles) 44.93.

Boys 4x400 relay: 3. Lebanon (Garrett Unger, Aaron Gommel, J.C. Reese, Landon Belcher) 3:36.89, 8. Western Boone (Jacob Parsons, Connor Garrity, Caden Baird, Lucas Morton) 4:01.23.

Boys 4x800 relay: 3. Western Boone (Jacob Parsons, Timmy Coffman, Blake Dukes, Colton Collier) 8:52.74, 6. Lebanon (Aaron Gommel, Josh King-Riner, Jared Carter, Nick Toleos) 9:35.91.

Boys High Jump: 1. Logan Benson (WB) 6-04, 4. Spencer Wright (WB) 5-10, 6. John Morgan (L) 5-10J.

Boys Pole Vault: 4. Connor Hole (WB) 10-06.

Boys Long Jump: 1. John Morgan (L) 21-02.50

Boys Shot Put: 4. Sam Wilkinson (WB) 40-05.75

Boys Discus: 1. Hunter Crew (L) 141-07, 2. Pat Shallenberger (WB) 126-07, 3. Bryce Marshall (L) 123-02.